מורה נהיגה לאופנוע

מורה נהיגה לאופנוע

נראה כי כל נער, ולעתים גם נערה, משחר ילדותם מסתכלים בכמיהה לעבר האופנוע. בסתר לבם הם מחכים להגיע לגיל המתאים, ולהתחיל ללמוד שיעורי נהיגה. תוך כדי היאחזות בחלום ישן, קניית אופנוע. אך כמו שאומרים – זה לא חייב להישאר בגדר חלום. כי חלומות אכן מתגשמים. מי שמתחיל ללמוד נהיגה, יודע שראשית דרכו מלווה בתהליכים של קבלת החלטות. ואחת הקשות שמבניהן, אם לא הקשה ביותר, מקורה בבחירה של מורה נהיגה לאופנוע. לפי מה בוחרים? מה הם תפקידיו? כל זאת ועוד במאמר שלפניכם.

מה הקריטריונים לבחירת מורה נהיגה לאופנוע?

יש הרבה קריטריונים, אשר מנחים לבחירה של מורה נהיגה לאופנוע. נביא לפניכם את החשובים שמבניהם. כדלקמן –

  • חשוב שתסמפתו את המורה לנהיגה על אופנוע. בעיקר משום שתקופת הלימודים לא פשוטה תמיד, ותהיו במחיצתו זמן מה. אם לא תהיה בינכם כימיה, אם לא תחבבו אותו, סביר להניח שיהיה קשה לכם להוציא רישיון על אופנוע. על מנת להבהיר את כוונתנו, נמשיל את דברינו ללימודים בתיכון. זוכרים שהיה לכם מורה, נגיד להיסטוריה. אשר היה צועק, משפיל, מדבר מהר, וכולי. וזוכרים שהציונים שלכם לא עברו את ה- 60? ככה זה שאין כימיה עם מורה. פשוט לא מצליחים.
  • ממש לא כדאי לכם לבחור כל מורה לנהיגה שנקרה בדרככם. כי אם תלמדו רק עם מורה נהיגה שמרבים לשבח אותו. לקוחות העבר שלו. ולא פוסט בפייסבוק מגמתי. תחפשו מורה מהימן, מנוסה ומקצועי.

במה מתבטא, הלכה למעשה, תפקידו של מורה נהיגה לאופנוע?

אם אתם מעוניינים להיות מורי נהיגה, כי אז אתם חייבים ליהנות מנהיגה. וזאת משום שמרבית היום תהיו בשיעורי נהיגה, עם תלמיד צמוד, על האופנוע. תפקידו של מורה נהיגה לאופנוע בא לידי ביטוי בתמיכה של תלמידיו, בפרט באם הם כשלו במבחני התיאוריה, או לחלופין בטסט. עליו לגרום לתלמידיו להאמין בעצמם. לעולם לא להרים ידיים. להבין היכן החולשות שלהם, ולעבוד במקביל אתם לתקן כל כשל. כל מי שאוהב את תחום ההדרכה, ההנחיה, או ההוראה. כמו גם שניחן ביכולת ללמד, ובתכונת הקסם – סובלנות. יכול להיות מורה לנהיגה על אופנוע.